Vertigo - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sv: Ledsen, men inga matchande resultat kunde hittas baserat på dina kriterier. Var vänlig försök med andra sökord.

en: Nothing Found
sv: Inget funnet

en: Reset Options
sv: Återställ inställningar

en: %s Theme Options
sv: Temainställningar för %s

en: Theme Options
sv: Temainställningar

en: Accent Color
sv: Accentfärg

en: Font
sv: Typsnitt

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
sv: Både trackbacks och kommentarer är för tillfället inaktiverade.

en: Trackbacks are closed, but you can <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">post a comment</a>.
sv: Trackbacks är inaktiverade, men du kan <a class="comment-link" href="#respond" title="Posta en kommentar">posta en kommentar</a>.

en: Comments are closed, but you can leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
sv: Kommetarer är inaktiverade, men du kan lämna en trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL för ditt inlägg" rel="trackback">Trackback URL</a>

en: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Post a comment</a> or leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
sv: <a class="comment-link" href="#respond" title="Posta en kommentar">Posta en kommentar</a> eller lämna en trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL för ditt inlägg" rel="trackback">Trackback URL</a>.

en: Next &rarr;
sv: Nästa &rarr;

en: &larr; Previous
sv: &larr; Föregående

en: Page %s
sv: Sida %s

en: Page %1$s of %2$s
sv: Sida %1$s av %2$s

en: An optional widget area for your site footer
sv: Ett valfritt widgetfält för din webbplats sidfot

en: Footer Area Two
sv: Sidfotsfält två

en: Footer Area One
sv: Sidfotsfält ett

en: tagged as
sv: Taggat som

en: Read more.
sv: Läs mer.

en: filed under %s
sv: Under %s

en: &sdot; EDIT
sv: &sdot; Redigera

en: Download: %1$s
sv: Ladda ner: %1$s

en: Pingback:
sv: Ping:

en: &sdot; Edit
sv: &sdot; Redigera

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sv: %1$s kl. %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
sv: Din kommentar inväntar granskning.

en: Primary Menu
sv: Primär meny

en: Theme: %1$s by %2$s.
sv: Tema: %1$s av %2$s.

en: Proudly powered by %s
sv: Drivs med %s

en: Inspired by the work of %1$s, %2$s, and %3$s. Hitchcock typeface by %4$s.
sv: Inspirerat konst från %1$s, %2$s, och %3$s. Hitchcock-typsnitt av %4$s.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
sv: En semantisk plattform för personlig publicering

en: Newer posts
sv: Nyare inlägg

en: Older posts
sv: Äldre inlägg

en: Random
sv: Slumpvis

en: RSS feed
sv: RSS Flöde

en: Search
sv: Sök

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: View all posts by %s
sv: Visa alla inlägg av %s

en: About %s
sv: Om %s

en: % Comments
sv: % kommentarer

en: Leave a comment
sv: Lämna en kommentar

en: Edit
sv: Redigera

en: Permalink to %s
sv: Permalänk till %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
sv[0]: Detta galleri innehåller <a %1$s>%2$s bild</a>.
sv[1]: Detta galleri innehåller <a %1$s>%2$s bilder</a>.

en: Pages:
sv: Sidor:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Läs mer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
sv: Kommentarer inaktiverade.

en: Newer Comments &rarr;
sv: Nyare kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
sv: &larr; Äldre kommentarer

en: Comment navigation
sv: Kommentarsnavigering

en: One response to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s responses to &ldquo;%2$s&rdquo;
sv[0]: Ett svar till &ldquo;%2$s&rdquo;
sv[1]: %1$s svar till &ldquo;%2$s&rdquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sv: Det här inlägget är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att se eventuella kommentarer.

en: Archives
sv: Arkiv

en: Tag Archives: %s
sv: Etikettarkiv: %s

en: Author Archives: %s
sv: Författararkiv: %s

en: Category Archives: %s
sv: Kategoriarkiv: %s

en: Yearly Archives: %s
sv: Årsarkiv: %s

en: Monthly Archives: %s
sv: Månadsarkiv: %s

en: Daily Archives: %s
sv: Dagsarkiv: %s

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
sv: Prova att leta i månadsarkiven. %1$s

en: Most Used Categories
sv: Mest använda kategorier

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
sv: Det verkar som om vi inte hittar det du letar efter. Kanske en sökning eller någon av länkarna nedan kan vara till hjälp.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sv: Det här var ju lite pinsamt, inte sant?
